דידי צופה באיידול – טופ 12

המתמודדים השבוע נאלצו להתמודד עם שני משתנים: מעבר לבמה הגדולה, ותחילת ערבי הנושא. בסה"כ, ערב הנושא הראשון היה די נוח. לסטונס יש מבחר שירים עצום, המעבר לבמה הגדולה היה קצת קשה יותר לחלק מהמתחרים, אם כי אחרים הסתגלו בקלות.

מייקל לינץ' – Miss You

לשחק איתה זה משחק באש (קרדיט תמונות: Fox)

הוידאו שלו היה מוצלח מאד, אם כי ממש נמאס לראות את התינוק. ההופעה? לא משהו. הוא לא נשמע מאד טוב, והאפקט הויזואלי של המסיביות שלו אובד בבמה הגדולה. מייק לא נוטה לזייף, אבל העיבוד היה רע, ונראה שרק זמרות הרקע סחבו את השיר לעבר המקור. ולמה קארה מדברת על הסטונס בלשון עבר? הם יחיו לנצח. קית' ריצרדס יקבור את כולנו. וזה נדמה לי, או שרייאן וסיימון ממש מתחננים שמדד "תשכבו כבר" מ"דידי איידול" יחזור? תשכבו כבר!

דידי בנעמי – Play With Fire

טוב. זה שיר ענק. תמיד היה. וזה שיר כל כך כועס. והיא… העבירה את זה! אמנם ברחה לה שורה, אבל אני לא חושב שזה משנה. כי הפזמון היה כל כך חזק. כל מי שקורא את הבלוג יודע שאני משוחד בכל הנוגע לדידי. ולא רק בגלל השם.

קייסי ג'יימס – It's All Over Now

זאת לא היתה הופעה רעה. ממש לא. אבל זה הרגיש כל כך מיושן. בערב סטונז, הוא נשמע כאילו הוא מנסה לשיר כמו הביטלס של תחילת הדרך. שכאמור, זה לא רע, אבל זה ממש ישן. מה שכן, הוא ניגן ממש סבבה. אבל תמיד אמרתי – וגם הוא אמר, אגב – שהוא גיטריסט יותר טוב מזמר. ולתשומת לב הקוראת ניצן: הוא בא מעיירה קטנה בטקסס! ילד כפר.

לייסי בראון – Ruby Tuesday

לייסי עושה כל מיני דברים עם הקול שלה. זה לא חדש. יש לא מעט אנשים שהדברים האלה מעצבנים אותם. מאד. עד השבוע לא הייתי אחד האנשים האלה. אבל הביצוע הזה לא היה טוב. והוא לא היה טוב בדיוק בגלל הקטעים הזיופיים למחצה האלה. ולא בגלל מתי שהיא ישבה ומתי שהיא קמה. אבא שלה היה ממש חמוד.

אנדרו גרסיה – Gimme Shelter

בפעם הראשונה, הלך על ביצוע נקי ולא מתחכם. וזה דבר טוב, כי ההתחכמויות שלו מתחילות לעצבן. אבל פרט לסוף, ההתמודדות ראש בראש עם המקור היתה על גבול ההתרסקות. הוא זייף, והקול שלו פשוט לא קרוב למקור. זה שיר כל כך טוב. והוא כל כך פספס. וקארה צדקה לגמרי בביקורת, וסיימון יצא שמוק. שוב.

קייטי סטיבנס – Wild Horses

זה נדמה לי, או שאמא שלה קראה לה שקרנית? התחילה חלש מאד, אבל התחזקה. ווקאלית, היא היתה טובה במשך רוב השיר. אבל מדובר בעוד ביצוע בו החיבור הרגשי שלה למילים לא עבר טוב מספיק בביצוע.

טים אורבן – Under My Thumb

נציגת החלל החיצון בתחרות
בכוכב הלכת שלה, זה הגיוני

הביצוע הזה – ובעקבות השבוע שעבר – גרם לי להבין מי ומה הוא טים אורבן: הוא ג'ייסון קאסטרו לעניים. ממש עניים. העיבוד הזה היה ממש עיבוד שג'ייסון היה מנסה, ומבצע טוב יותר. לך הביתה, טים אורבן.

שיוון מגנוס – Paint it Black

זה השיר הכי טוב של הסטונז. אחד השירים הכי טובים בכלל. זה שיר שכולו עוצמה רגשית. ושיוון, היא כולה עוצמה רגשית. היא לא מכונת המוזיקה המופלאה ששמה קריסטל, אבל היא דבר אחר. דבר שלא ראינו על הבמה הזאת. ההשוואות לאדם למברט? הן במקום. ובקטע עם המשקפיים? הראתה שהיא גם מצחיקה. מה שמדהים הוא שאני זוכר שלפני שלוש שנים ג'ינה גלוקסון ביצעה את השיר הזה על הבמה הזאת, וזה היה ביצוע שהגדרתי אז כ"התאבדותי", וחשבתי שזה היה נס שהיא יצאה ממנו בשלום. לא דאגתי לשניה כשראיתי שזה מה ששיוון שרה. כי היא שיוון. ובכוכב הלכת שלה שרים שירים כאלה כל הזמן.

לי דווייז – Beast of Burden

העובדה שזה ערב הסטונז מנעה ממנו לבחור שוב שיר מאעפן, שזה משמח. העיבוד היה קצת מאעפן, אבל לי עצמו היה טוב. אם כי התו האחרון היה קצת עקום. השופטים צודקים שהוא זמר מצוין, וסיימון צודק שהוא צריך לשים את החותם שלו על התחרות. הוא הבן עם הסיכוי הטוב ביותר להגיע לגמר, והגיע הזמן שהוא יתנהג בהתאם.

פייג' מיילס – Honky Tonk Woman

הנה הבעיה עם פייג': עוד שלוש ארבע שנים, היא היתה יכולה להיות מתחרה אמיתית בתוכנית הזאת. היתה יכולה גם לנצח. אבל כרגע, היא כל כך לא מוכנה, והיא שורפת את עצמה ואת הקריירה הפוטנציאלית שלה. כי כמו ברוב ההופעות שלה, גם כאן היו שניות נהדרות לצד שניות נוראיות. הקול שלה הרבה יותר בוגר מהשירה שלה. באופן ביזארי, דלקת הגרון היתה טובה לה.

אהרון קלי – Angie

הוא היה הארצ'ולטה הכי טוב שהוא יכול להיות. ובמובנים רבים, זאת ההופעה הכי טובה שלו בתוכנית. אבל הפוטנציאל שלו, כפי שכתבתי בעבר, הוא להיות ארצ'י לעניים. ואני *שנאתי* את ארצ'ולטה.

קריסטל באוורסוקס – You Can't Always Get What You Want

כשכתבתי קודם שהיא מכונת מוזיקה מופלאה, זה היה לפני הביצוע הזה. כמה טוב שקריסטל יודעת להוציא אותי חכם. סיימון צודק שהביצוע שלה לא השתווה לזה של שיוון. אבל זה בגלל שהביצוע של שיוון הגיע מהחלל החיצון. בעולם שלנו, הביצוע של קריסטל היה קרוב מאד למושלם. ומכיוון שכבר שמעתי את שני הביצועים איזה שבע פעמים מאז שהתחלתי לכתוב את הטקסט הזה, אני מתחיל לחשוב שזה הביצוע שמחזיק טוב יותר בהאזנות חוזרות. ואבא שלה? איזה מאמי.

בוטום 3: פייג', לייסי וטים

עפה: לייסי

בשנה שעברה, לייסי הפסידה את המקום האחרון בטופ 50 למגאן, ובתחילת העונה חשבתי שזאת היתה טעות. והיא מאד מוכשרת. הקול שלה, מתחת לכל מה שהיא עושה איתו, הוא פשוט נהדר. אבל היא לא מיצתה את הפוטנציאל שלה ברוב ההופעות. וגם כשאני אהבתי אותן, נראה שהייתי במיעוט. ובסופו של דבר, לייסי הפכה למגאן 2.0, המתמודדת שאני אהבתי מאד, ושאמריקה לא אהבה. ושאת ההדחה שלה הבנתי. ומעניין שהיא אמרה בנאום ההדחה שלה שאמרו לה ללכת לכיוון הקאנטרי, כי אם היא היתה עושה את זה, היא היתה מגיעה ה-ר-ב-ה יותר רחוק. יש לה קול מעולה לקאנטרי.

ועכשיו, הדירוג:

11. טים אורבן. לך הביתה, טים.

10. אהרון קלי. ארצ'ולטה 0.9

9. פייג' מיילס. עוד הופעות כמו השבוע,  והיא תתחיל לעלות בדירוג

8. קייטי סטיבנס. רובוט המוזיקה הקטן

7. אנדרו גרסיה. נמאס

נציגת כדור הארץ

6. מייקל לינץ'. מתחיל להימאס לי ממנו

5. קייסי ג'יימס. אני מתחיל לחבב אותו

4. לי דוייז. חייב להפיל אותנו

3. דידי בנעמי. היא היתה נהדרת השבוע, חוץ מהמילים שנפלו לה. זאת לא אשמתה שהיא ירדה בדירוג

2. שיוון מגנוס. היא באה מהחלל החיצון.

1. קריסטל באוורסוקס. אבל היא בת כדור הארץ שתנצח את החייזרים.

2 תגובות על ״דידי צופה באיידול – טופ 12״

  1. פחחח מקבלת, התבדיתי.
    חוץ מזה אין לי מה להוסיף, סיכמת באופן מדוייק, כולל הדירוג.
    הערה היחידה שיש לי היא למעשה לגבי פוסט אחר…זה שהדוקטור חוזר זה משמח אבל זה שזה מאט סמית' זה מדכא. אין מילה אחרת, הוא פשוט קריפי. אולי אחרי דוקטור אחר זה היה פחות נורא אבל אחרי טננט שהכריזמה והקסם נוטפת ממנו בדליים, זה מדאיג.

  2. דידי בנעמי – Play With Fire – חבל שברחה לה השורה , אחרת זה שיר שהייתי מוריד. אנדרו גרסיה – Gimme Shelter ריסק את השיר הכי טוב של הסטונס. כמה קשה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s