הדוקטור ומלאכים נוקמים: The Time of the Angels

ראשית, בקשה/דרישה/תחינה/פנייה לציבור: מישהו צריך לקחת את הפרק של השבוע ואת Blink וליצור קליפ ליוטיוב עם המוזיקה מהשיר Avenging Angels של להקת ספייס. זה חייב לקרות.

בשיחה שהיתה לי על הפרק היום נטען שהוא הרגיש כמו הקדמה, ושלא קרה בו כלום. אני קצת מבין את הטענה הזאת. הפרק נגמר לי מהר מאד. אבל זה לא בגלל שלא קרה בו כלום. בפרקים בהם לא קורה שום דבר, 42 דקות מרגישות כמו 84. בפרק הזה, התחושה שלי היתה הפוכה.

אם ככה נראה מלאך במצב רע, איך הוא נראה במיטבו? (תמונות: BBC)

מה כן קרה? ריבר סונג הזכירה לנו למה היא המרי סו הגדולה ביותר אי פעם מצד אחד, ולמה יש לה פוטנציאל להיות מגניבה ביותר מצד שני, בסצנה בה ברחה מהספינה. זה היה מגניב, זה היה מרשים ויזואלית, וזה עבד. זה היה עובד יותר טוב אלמלא הסצנה ספויילרה בטריילר של העונה, אבל ככה זה בחיים.

קיבלנו גם סצנה נהדרת של איימי תקועה עם המלאך, שבה מופאט התחיל להבהיר למה הדוקטור התכוון כשהוא אמר שהמלאכים מ"Blink" היו רק "אוכלי נבלות, שבקושי שרדו". מה שיש לנו כאן הוא מלאך אמיתי, במלוא כוחו. וכמה שהמלאכים ההם היו מפחידים – והם היו מפחידים מאד – הפעם יש סיבה טובה יותר לפחד.

בשבוע שעבר כתבתי שהפרק הזה יהיה המשך של Blink ושל שני פרקי הספריה מעונה 4. האמירה הזאת התגלתה כנכונה יותר ממה שציפיתי, מכיוון שהם לא היו רק המשך סיפורי, כי אם גם נושאי. שוב יש לנו עסק עם קולות מעבר לקבר, ואם אנשים שאינם מה שהם נראים ו/או נשמעים. שוב יש לנו עסק עם טורפים שנמצאים במיטבם באפלה.

ויש לנו גם שאלה אחרת, שאלה חדשה. מי היא דוקטור (לעתיד פרופסור) ריבר סונג? מילא העובדה שהיא היתה בכלא. זה, בפני עצמו, לא היה מספיק כדי להשפיע על הדוקטור. בטח לא מספיק כדי שהוא יסרב לעזור. אז מי היא? ומה היא? הבישופ שואל את ריבר "הוא לא יודע עדיין, נכון? מי ומה את?" הניחוש הפשוט ביותר הוא טיים לורד. היא יודעת פרטים על אנטומיה של הגזע, והיא יודעת גליפראית עתיקה. אבל זה לא סביר. טיים לורדים מזהים זה את זה, אם כי יכולה להיות סיבה לכך שהוא לא מזהה אותה. יכול להיות שהיא קברה את האישיות ה"אמיתית" שלה, כפי שהדוקטור והמאסטר עשו בעונות קודמות.

תיאוריות שונות הועלו בנוגע לריבר. אמא של הדוקטור, אהובתו או אשתו, או ג'ני – זוכרים את ג'ני? הבת-אינסטנט של הדוקטור מהפרק The Doctor's Daughter? – או אחד האויבים שלו מהעבר. אני מקווה שהפרק הבא ייתן מושג כלשהו. אולי אפילו תשובה.

כי כן, זה פרק כפול. זה, למעשה, נראה כמו "הפרק הכפול של מופאט" שהיה בחצי מהעונות עד כה. זה הפרק שבו סטיבן מופאט מוריד את הכובע החדש שלו כתסריטאי הראשי של התוכנית, שאחראי להציג בפנינו את הדוקטור החדש ואת בת הלוויה החדשה שלו, ולובש כובע שיושב עליו מצוין: זה של התסריטאי הטוב ביותר של דוקטור הו בעידן החדש.

בפרק הבא: מלאכים, הדוקטור ואיימי מבחינים סופסוף בסדק במציאות (לפחות אנחנו לא מחכים לפרק האחרון של העונה, בסגנון עדות Bad Wolf), ואנחנו מתחילים לקבל תשובות. יהיה כיף.

Like This!

5 תגובות על ״הדוקטור ומלאכים נוקמים: The Time of the Angels״

 1. רק מציינת – זה שהם מתייחסים לסדק במציאות לא אומר שנתחיל להבין מה לעזאזל הוא רוצה להגיד בזה. רק אומר שהם יתייחסו לסדק במציאות. את הזאב הרע ראינו כל העונה הראשונה, וזה לא הזיז בכלום.

  1. תכלס, אל תשכחו שבפרק 11 בעונה הראשונה הדוקטור ורוז הבחינו ב"זאב רע" ואמרו שהם כל הזמן רואים את המילים האלה ושזה עוקב אחריהם וממש נלחצו, אבל מהר מאוד עזבו את זה ואמרו שזה בטח צירוף מקרים. אני בספק אם נקבל תשובות לגבי הסדק.

 2. הפרק הזה לגמרי היה קצר מדי. אבל הו כמה שהוא היה קריפי. יהיה ממש כיף לצפות בו ובזה של השבוע ברצף לאחר מעשה.

  הקטע של המלאך מהטלויזיה היה אחד המלחיצים ביותר שראינו בסדרה כבר מזמן לדעתי.
  והפתרון, פאוז, היה פשוט מבריק. התמוגגתי.

  בזמנו התרוצצה טענה לפיה זו שכיסתה את הפנים/צצה בטלויזיה בקץ הזמן* היא אולי אמו של הדוקטור . לא שמראה מבוגר יותר אמור להגיד משהו כשמדובר בגזע הזה. ואני ממש אשמח אם מתישהו נקבל אותה על תקן של שותפה למסע באופן קבוע יותר. למרות שאני ממש מחבבת את איימי. לשמחתי לקח לה פרק אחד בלבד להפסיק את הקטע של עיני העגל המעצבנות. בשלב מוקדם זה של העונה, היא יותר מוצלחת בעיניי מהדוקטור עצמו.

  * פוי, כמעט הקלדתי "קץ הכלזמן", ואז נזכרתי שאני צריכה באמת לקרוא את זה שוב כי מזמן לא קראתי את הספר ההוא, שהוא האסימוב החביב עליי. וגם הספר שבגללו הפסקתי לקרוא מד"ב בעברית. אבל ניחא.

 3. פרק מעולה לעניות דעתי. הקריפיות של המלאכים היא מסוג הדברים שנבנים אליהם סיוטים. ואפילו שנאתי את ריבר סונג פחות ממה שחשבתי שיקרה (כי אלוהים אדירים הסויות שלה נשפכת מכל כיוון). 2 הערות:
  1. נדמה לי שהבנתי שונה את הסצנה עם ריבר או שאני לא מבינה את מה שכתבת. מהזווית שלי זה היה נשמע ככה:
  "הוא יודע מי את?" "לא זה עוד מוקדם מדי" "טוב אז כדאי שהוא לא יגלה, אחרת הוא לא יעזור לנו" "אל תדאג אין לי כוונות לחזור לכלא"
  מכאן משתמע שהיא לא בדיוק אהובתו כפי שאנשים מנחשים (אנשים = צופים + דונה + איימי) ושאם הוא יגלה הוא לא יאהב את העניין. מספיק בשביל להחזיר אותה לכלא או לפחות לא לעזור לה. זה למעשה בעיני היה החלק המעניין ביותר בדמות ואולי בכל הפרק.
  קראתי השערה מרתקת שהיא דוקטור עתידי, מה שהגיוני לגבי כמה שהיא מבינה אותו, מכירה את הטרדיס, יש לה יומן שלו, יודעת לתקשר איתו, אף פעם לא נפגשת איתו בסדר הנכון (היא לא תוכל לפגוש אותו בסדר הנכון, זה יהיה לא חוקי), וגם התקשורת שלה איתו היא לא חוקית (שוב, מספיק בשביל להחזיר אותה לכלא). מה שפחות הגיוני זה העובדה שהיא "מתה" (או הפכה לקובץ מחשב) בספרייה. אם היא היתה דוקטור/מאסטר/אמא/בת/סוג של טיים לורד, היה לה מספיק זמן לרה-גנרציה. או שאולי זה חור בעלילה פשוט. בכל מקרה מעניין לראות איך (ואם…) זה יתפתח.

  2. שווה לציין שהאינטראקציה של איימי עם ריבר היתה מעניינת. היא נראתה מרותקת על ידה, ועל ידי הקשר הלא מוסבר שלה עם הדוקטור. אם היא אכן מאוהבת בו כפי שציינתי שבוע שעבר, זאת תפנית מעניינת מרוז שקנאה בכל דבר שזז. זאת אומרת, אפילו דונה שלא הייתה מאוהבת בו, קינאה בריבר קצת, ולא ממש קיבלנו את זה מאיימי. בנוסף היא עוד יותר חיזקה את הדמות שלה כשהיא אמרה לדוקטור שהוא יכול ללכת בלעדיה כי היא לא כזאת תלותית (רמז של התסריטאי למישהי?). איימי הופכת להיות מגניבה יותר ויותר.

  העלילה לא הייתה המבריקה ביותר שראינו בתכנית והשתמשה בהרבה מאוד תרגילי עלילה מסיפורים אחרים (גם של מופאט וגם של דיוויס). אבל התוצאה היתה טובה מספיק שנסלח לו. אני בכל מקרה סלחתי ומצפה בכליון עיניים כבר להמשך.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s