איזה סמארטפון לקנות, ואיפה? – מעודכן למבצעי דצמבר

אני שם לב שאנשים ממשיכים להיכנס לפוסט הזה. וחבל. הוא לא מעודכן, ומדריך הסמארטפונים קיים כעמוד סטטי, ולא כפוסט. תלכו לשם.

הפוסט עודכן עם מבצעי דצמבר של סלקום אורנג' ופלאפון ועם מחירים עדכניים מזאפ.

לכבוד סוף השנה המתקרב, ואיתו השחרור מקנסות היציאה, החלטתי לכתוב מדריך רכישה לסמארטפונים בישראל. המדריך יחולק לפי מערכות הפעלה, עם פירוט למפעילים ומחירים בשוק החופשי לפי זאפ. אני כותב רק על סמארטפונים מסיבה פשוטה: זה מה שאני משתמש בו, זה מה שאני מבין בו. לא אכלול את כל המכשירים שנמכרים בשוק החופשי בלבד, אבל כן אתייחס לכמה מהם. מכשירים. הערה כללית אחת לכל המחירים: שווה עדיין לדבר עם המפעילה שלכם, ואולי גם עם האחרות. המספרים שכאן הם המחירים הרשמיים. סביר להניח שאם אתם משתמשים בהיקף בינוני ומעלה, ירצו לתפור לכם דיל. לא יופיעו כאן מכשירים שרכישתם אינה מומלצת כיום. לכן, אין אף מכשיר סימביאן^1 של נוקיה או של סוני אריקסון.

אייפון

המדריך לא כולל את האייפון משתי סיבות: אני לקוי חשבונית, ומתקשה להתמודד עם המחירים המורכבים של החבילות, וזה זכה לסיקור מסיבי בכל אתר ועיתון. הנה קישור לסקירת מחירים. והנה מה שחשבתי עליו.

אנדרואיד

מערכת ההפעלה הטובה בשוק כרגע בשקלול של איכות, מגוון ותמחור מכשירים. היא לא משויפת כמו iOS, אבל היא קרובה מאד.

Samsung Galaxy S

המכשיר הטוב ביותר אצל המפעילות (צ': יחצ)

אחד המכשירים הטובים ביותר בשוק. מעבד חזק, מסך טוב, תוספות תוכנה לא מעצבנות מדי של סמסונג. מנעד מחירים רחב מאד, כפי שתראו. מומלץ לחובבי סמארטפונים עם מסך גדול שלא צריכים מקלדת. אני מקווה לקבל בקרוב את המכשיר בגרסתו הסופית, אבל הנה מה שחשבתי עליו עם גרסת תוכנה מוקדמת.

מחיר באורנג': 138 ש"ח לחודש כפול 36 תשלומים. החזר של 90 ש"ח לחודש לבעלי חשבון חודשי של מעל 248 ש"ח. סה"כ מחיר 4,968 ש"ח. היה במבצע הסמארטפונים של אורנג' בהחזר מלא, ואזל מהמלאי.

מחיר בסלקום: 99 ש"ח לחודש. באתר, 89 ש"ח לחודש. החזר של 89 ש"ח לחודש למדברים מעל 249 ש"ח.  סה"כ מחיר באתר 3,204 ש"ח. היה במבצע דצמבר של סלקום ואזל המלאי.

טווח מחירים בזאפ כרגע: 2,855 עד 3,650 ש"ח

המחיר בזאפ עלה, ויישר קו עם המחיר בסלקום. המלצה מעודכנת לדצמבר: לחכות ולראות באיזה מחיר ישווק כשיחזור למלאי באורנג' וסלקום.

מוטורולה מיילסטון

ותיק, אבל עדיין טוב (צילום: מוטורולה)

המיילסטון כבר ותיק בשוק, והמעבד והמסך שלו לא יכולים להשתוות עם זה של הגלקסי. אבל זה עדיין מכשיר מצוין. סימן שאלה משמעותי אחד הוא עדכון הגרסה לאנדרואיד 2.2. זה צריך לקרות, אבל "צריך" לא תמיד עוזר. וגם לא ברור מתי. הנה מה שכתבתי עליו בוואלה! בפברואר.

מחיר בסלקום, עדכון דצמבר: 99 ש"ח לחודש. באתר, 71 ש"ח לחודש. החזר מלא למדברים מעל 249 ש"ח. סה"כ מחיר באתר 2,556. מחיר מבצע דצמבר: 69 ש"ח לחודש. באתר, 62 ש"ח לחודש. החזר מלא למדברים מעל 148 ש"ח. סה"כ מחיר באתר: 2,232.

טווח מחירים בזאפ כרגע: 1,763 עד 3,600 ש"ח

טווח המחירים בזאפ עצום. שימו לב שאתם מקבלים מכשיר עם תמיכה בעברית. ועדיין, ההמלצה היא לשקול ברצינות את השוק החופשי. עם זאת, המחיר של סלקום אינו בלתי סביר. כל עוד המבצע הנוכחי נמשך, מומלץ בסלקום.

HTC Legend

הורדת המחיר משמחת (צ': HTC)

זה כמעט קרימינלי שזה האנדרואיד היחיד של החברה שמשווק אצל הרשתות. זה מכשיר מאד סולידי, אבל יש לחברה מפלצות שמתחרות בגלקסי S באופן נאה מאד. גם למוטו, אגב. אבל שם אני מקווה לראות בשורה מתישהו בתחיילת 2011. הנה מה שחשבתי על הלג'נד.

מחיר בסלקום, עדכון דצמבר: 105 ש"ח לחודש. באתר, 71 ש"ח לחודש. החזר מלא למדברים מעל 249 ש"ח. סה"כ מחיר באתר 2,556. מחיר מבצע דצמבר: 69 ש"ח לחודש. באתר, 62 ש"ח לחודש. החזר מלא למדברים מעל 148 ש"ח. סה"כ מחיר באתר: 2,232.

טווח מחירים בזאפ כרגע: 1,997 עד 2,740 ש"ח

המלצה: סלקום, עכשיו שהם הורידו את המחיר. או שתעברו לסעיף הבא.

HTC Desire

האח המוצלח והגדול יותר של הלג'נד. ישב במשך חצי שנה בערך על התואר "המכשיר הטוב והנמכר (לפי זאפ) בשוק החופשי". מעבד חזק, מסך גדול. זה מכשיר מצוין, ואם אתם רוצים לקנות מכשיר בשוק החופשי בארץ, הוא עדיין מועמד לא רע.

טווח מחירים בזאפ כרגע: 2,343 עד 2,970 ש"ח

המלצה: חוץ מהתמיכה בעברית שצריך לבדוק נקודתית, זה מכשיר בנזונה במחיר הגיוני. ואם יש לכם חשבון משמעותי במפעילה שלכם, יהיה לכם החזר שיכסה את העלות שלו.

מפלצת. אבל יקר. מדי.

HTC Desire HD

המפלצת. קצת כמו הגל'קסי S, אבל עם Sense של HTC במקום TouchWiz של סמסונג. וזה יתרון, יותר מחיסרון. HTC גם אוחזים ברקורד טוב יותר בנוגע לעדכון המכשירים שלהם. אם כסף הוא לא שיקול, אני בהחלט ממליץ עליו. עדכון דצמבר: המחיר בזאפ מתחיל להתקרב להגיוני. הפער מול גלקסי S עדיין גדול מדי, אבל נהיה קרוב לשפוי.

טווח מחירים בזאפ כרגע: 3,649 עד 5,460 ש"ח

המלצה: חכו שהמחיר ירד.

HTC Desire Z – נוסף בדצמבר

עדיין יקר. מתקרב לשפיות

אולי המכשיר הנחשק ביותר בעבורי. כי זה כנראה האנדרואיד הטוב ביותר שמגיע עם מקלדת מלאה. במידה רבה, זה דזייר משודרג עם מקלדת. מסך כמו של הדזייר, מצלמה כמו של הדזייר. אבל מעבד חזק יותר. כנראה גם חזק יותר משל ה-HD. זמן שעון איטי יותר, אבל מעבד חדש יותר ומהיר יותר, מה שאומר כוח מחשוב דומה עם צריכת סוללה פחותה. זה סוס העבודה של עולם האנדרואיד. הצטרף לרשימה כי המחיר שלו שפוי יותר עכשיו, למרות שהוא עדיין יקר. וקשה למצוא אותו בזאפ. תמצאו אותו בתחתית העמוד של הדזייר.

טווח מחירים בזאפ: 3,699 עד 4,399

המלצה: למי שמוכן לשלם הרבה, ואוהב מקלדות מלאות, זה כנראה המכשיר הטוב ביותר שמשווק כיום. אני אומר "כנראה", כי לא בדקתי אותו אישית.

סימביאן

פעם זאת היתה הקטגוריה הדומיננטית בעולם הסמארטפונים. ומבחינת מכירות עולמיות, זה עדיין המצב. אבל רק מהבחינה זאת. הדור החדש ישפר את המצב, אבל לא מספיק.

הנוקיה הטוב ביותר שיש למפעילות (תמונה: יחצ)

נוקיה E72

הנוקיה החכם המוצלח היחיד שנמכר אצל המפעילות כרגע. זה ישתנה, לפחות במידת מה, אם הם אי פעם ישיקו את N8 וחבריו. למי שלא רוצה מסך מגע, זה עדיין מכשיר טוב וסולידי מאד, אבל הוא מרגיש מיושן. מאד. ועדיין, זה המכשיר האישי שלי, ואני עדיין מחבב אותו.

מחיר באורנג', עדכון דצמבר: 78 ש"ח לחודש. החזר של 78 ש"ח לחודש לבעלי חשבון חודשי של מעל 148 ש"ח. סה"כ מחיר 2,808 ש"ח.

מחיר בסלקום, עדכון דצמבר: 99 ש"ח לחודש. 89 באתר. החזר מלא למדברים מעל 249 ש"ח בחודש. סה"כ מחיר 3,204. מחיר מבצע דצמבר: 69 ש"ח לחודש. באתר, 62 ש"ח לחודש. החזר מלא למדברים מעל 148 ש"ח. סה"כ מחיר באתר: 2,232.

מחיר בפלאפון: עדכון דצמבר: 99.9 ש"ח לחודש. זיכוי של 99 ש"ח לחודש לבעלי תוכנית Large, שכוללת 200 דקות לכל הרשתות, 3,000 דקות בפלאפון, 200 סמסים וחבילת גלישה בסיסית תמורת 200 ש"ח. סה"כ מחיר (המכשיר, ללא החבילה): 3596.4 ש"ח

טווח מחירים בזאפ כרגע: 1,379 עד 2,290 ש"ח

המלצה, עדכון דצמבר. עם הורדת המחירים/מבצעים של סלקום ואורנג', החברות הפכו לאופציה קבילה. ועדיין, גם עם הורדת מחירים משמעותית, השוק החופשי קורא לכם, חובבי סימביאן שאוהבים מקלדות ולא אוהבים מסכי מגע.

נוקיה N8

החומרה טובה (תמונה: נוקיה)

חומרה מעולה, מצלמה מעולה. גרסה חדשה וכבר מיושנת של מערכת ההפעלה. אם אתם חובבי סימביאן, ולא יצא לכם להשתמש הרבה באנדרואיד, זה לא יפריע לכם. אם כן, קשה לחזור. זה מכשיר שהשימוש שלי בו היה מועט מאד, כך שקשה לי לתת חוו"ד מלא. זה עוד יגיע.

טווח מחירים בזאפ כרגע: 2,598 עד 3,750 ש"ח

המלצה: לחובבי הז'אנר. או מי שהמצלמה היא החלק החשוב ביותר בסלולרי שלו. בכל היבט אחר, קשה לי להמליץ עליו לעומת הדזייר או הגלקסי S. אבל שוב: לא בדקתי אותו עדיין.

נוקיה C7

כמו ה-N8, אבל עם עיצוב מיינסטרימי יותר ומצלמה טובה פחות. סקרתי אותו.

אורנג', עדכון דצמבר: במבצע הסמארטפונים: 98 ש"ח לחודש. החזר של 98 ש"ח לחודש לבעלי חשבון חודשי של מעל 198 ש"ח. סה"כ מחיר 3,528 ש"ח.

טווח מחירים בזאפ כרגע: 2,144 עד 2,699 ש"ח

המלצה, עדכון דצמבר: המחיר ירד משמעותית, ועכשיו הוא שפוי. מה שהופך את זה למכשיר מגע לחובבי הז'אנר בשוק הפתוח. באורנג' המכשיר יקר מדי. גם במבצע, למרות שההחזר המלא נחמד.

בלאקברי

עולם הבלאקברי מתקדם לו באיטיות – אם כי ביום בו מערכת ההפעלה של הפלייבוק (הטאבלט של החברה) תושק במכשירים סלולריים, הוא עשוי לעשות קפיצה נחשונית. בארץ משווק מכשיר אחד של החברה שמומלץ לרכישה.

Bold 9700

 

לאוהבי הבלאקברי

כתבתי כבר שאני מעדיף את E72, וזה עדיין נכון. אבל זה בהחלט מכשיר מאד סולידי. ואם אתם חובבי בלאקברי, אתם יודעים מה אתם אוהבים.

מחיר באורנג', עדכון דצמבר: 78 ש"ח לחודש. החזר של 78 ש"ח לחודש לבעלי חשבון חודשי של מעל 148 ש"ח. סה"כ מחיר 2,808 ש"ח.

מחיר בסלקום, עדכון דצמבר: 99 ש"ח לחודש. 89 באתר. החזר מלא למדברים מעל 249 ש"ח בחודש. סה"כ מחיר 3,204. מחיר מבצע דצמבר: 69 ש"ח לחודש. באתר, 62 ש"ח לחודש. החזר מלא למדברים מעל 148 ש"ח. סה"כ מחיר באתר: 2,232.

מחיר בפלאפון: 89 ש"ח לחודש. החזר מלא לבעלי תוכנית XL, שכוללת 500 דקות לכל הרשתות, 3,000 דקות בפלאפון, 500 סמסים וחבילת גלישה בסיסית תמורת 299 ש"ח. סה"כ מחיר (המכשיר, ללא החבילה): 3,236.4 ש"ח

טווח מחירים בזאפ כרגע: 1,985 עד 2,700 ש"ח

המלצה: אורנג' או סלקום, כל עוד המבצעים הנוכחיים בתוקף.

10 תגובות על ״איזה סמארטפון לקנות, ואיפה? – מעודכן למבצעי דצמבר״

 1. המון תודה על הסקירה אבל, האם אתה יודע האם יש בעיה לצפות באור יום במסך? בזמנו החלפתי את המכשיר והחזרתי ל-E66 של נוקיה כיוון, שלא ראיתי את המסך באור יום.

 2. הסתכלתי בסלקום.
  " בהתאם לתנאי השירות, ללקוחות פרטיים (לא כולל טוקמן). רכישת מכשיר רכישת מכשיר אנדרואיד כרוכה בתשלום דמי שימוש ברשת הדור ה-3 הכוללים הטבת חבילה גלישה משולבת WAP ו- DATA בסך 59.90 ש"ח לחודש, ובהתחייבות לתשלום חודשי מינימאלי בסך של 50 ש"ח ל-18 מחזורי חיוב."

  סה"כ זה עוד 1980 ש"ח כלומר סה"כ להבנתי זה 5220 ש"ח.

  1. מבחינתי, ואני מודע לכך שזאת עמדה קיצונית – ואולי יכולה להיחשב יותר מדי פרו החברות – סמארטפון בלי חבילה דאטה סבירה הוא לא סמארטפון. וייפיי זה נחמד, אבל העניין בסלולר הוא ניידות. וחבילת דאטה סבירה היא בדרך כלל לא החבילה ב-60 ש"ח, כי אם יותר מכך.

   והתשלום החודשי המינימלי לא אמור להתווסף לעלות המכשיר. אם אתה לא מתכוון להשתמש בו, למה אתה קונה אותו? לתלות על הקיר?

 3. מה עם הדיזייר Z? הוא קרוב לוודאי יהיה הבחירה הבאה שלי היות ויש לו מקלדת פיזית ומסך יחסית גדול… שוב, כמובן, הכסף נכנס לשיקול.

  1. אני חושק בדזייר Z במידה שקשה לי להסביר. זה המכשיר שאני הכי רוצה כרגע. אבל הזמינות שלו בארץ נמוכה מדי. בפעם הבאה שאעלה את הפוסט הזה – שאמור להמשיך להתעדכן כל חודשיים בערך, בהתאם לשינויים בשוק -אני מניח שהוא יהיה שם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s