דם אמיתי, עונה 4, פרק 1 – She's Not There

בשנה שעברה חשבתי לעשות את זה, אבל הפעם זה קורה באמת. סקירות שבועיות של דם אמיתי. מפרספקטיבה הפוכה מסקירות משחקי הכס שלי. כאן לא קראתי את הספרים.

בעונה הקודמת של הסדרה, קרו כל מיני דברים. אבל בעיקר ראסל אדג'ינגטון. וביל פצח בקרב לחיים ולמוות עם המלכה. וסוקי הלכה לארץ הפיות…

… שם היא פוגשת כעת את בארי, הטלפת מטקסס. ועוד פיות, ופירות מוארים. וכולם נראים מאושרים. עד שהיא פוגשת את סבא שלה, שנעלם לפני 20 שנה.

בארץ הפיות (תמונות: HBO)

קרדיטים. מצוינים כתמיד.

מבחינתו של סבא של סוקי, עברו כמה שעות. סוקי משקרת לסבא שלה בנוגע למוות של אשתו. היא מתחילה בהדרגה לחשוד שמשהו לא בסדר, ולפתע העולם החדש (והעשוי בתקציב מעט עלוב) נראה פחות מזמין. אה, וכולם אוכלים פרי אור, אבל סוקי לא בעניין.

היא מנסה לספר לסבא ארל בטלפתיה את החשדות שלה, אבל היא שוכחת מאיפה היא ירשה את הטלפתיה. כולם שומעים אותה.

וכך אנו פוגשים את מאב, מלכת הפיות. שממש רוצה שהיא תאכל את הפרי. שמרקיב ממש מהר כשזורקים אותו לרצפה. ומסתבר שסוקי, כדרכה, אשמה בכל הצרות. ביל חדר לממלכה שלהם בגלל שהוא טעם את הדם שלה. והפיות ברחו מהעולם שלנו בגלל שערפדים שתו להן את הדם. סוקי מבטיחה הבטחה שאף אחד לא חושב שהיא תקיים: היא תשמור מרחק מערפדים. בטח, סוקי, בטח. מאב מחליטה שהדרך הדיפלומטית לשכנע את סוקי היא להסביר לה ש"זרענו יותר מדי זרעים בקרב בני האנוש, כעת הגיע זמן הבציר". מצד שני, מבין שתי מלכות הפיות של שייקספיר, מאב היא הפחות סימפטית. מאב מנסה להכריח אותה לאכול, וסוקי משתמשת באור הקסום שלה כדי להעיף אותה אחורה, ובדרך לנתץ את האשליה של העולם היפה והפיות היפים. זאת שממה עם עץ, והפיות נראים כולם קצת כמו נייטקרולר מהאקס מן. והם זורקים פצצות אור על סוקי וסבא שלה. שבורחים…

סליחה, טעות. ארץ האחים הבהירים יותר של נייטקרולר

… ופוגשים את מחתרת הפיות. כן. מחתרת הפיות. הנה שלוש מילים שכנראה לא נאמרות בחדר הכותבים של "דם אמיתי": "זה מגוחך מדי". סוקי לא שמחה לקבל את עזרתם, ולכן אחד מהם מאודה על ידי פצצת אור. הפיה שהציל אותם לוקח אותם לתהום ואומר להם שהם חייבים לקפוץ. הוא, מסתבר, אח של הפיה הסנדקית שלה. והוא מאמין שגם לפיות יש זכות להיות בעולם שלנו. אבל הוא מסביר שרק מי שלא אכל את פרי האור יכול לשרוד את המעבר. סוקי מתלבטת, אז סבא שלה לוקח אותה ושניהם קופצים. מספר ההרוגים בפתיח בגלל שסוקי לא מסוגלת להחליט מהר מספיק: 2.

אה, והיה דחוף שהם יקפצו, כי מאב סוגרת את הפתח לעולם שלנו. למה הוא היה פתוח, אם היא מסוגלת לסגור אותו?

סוקי נוחתת בבית הקברות. ביל פוקח עיניים. אריק פוקח עיניים.

כאמור, הקפיצה הורגת את ארל, אבל לא מייד. קודם הוא זוכה לראות את הקבר של אשתו, ולהשחיר ולהיראות גם הוא כמו נייטקרולר. ואז הוא נעלם כפיזור אבק פיות. זה נוח. לא צריך לקבור אותו. לפני שהוא מת, הוא גם נותן לסוקי את השעון שלו, כדי שתיתן אותו לג'ייסון. "לגבר צריך להיות שעון טוב". ולאשה? נו, טוב. בהתחשב בזה שהוא מת בגללה, גם אני לא הייתי נותן לה מתנה. סוקי בוכה.

סוקי חוזרת הביתה, ומגלה שעושים שם עבודות שיפוצים. הגיע הזמן! המקום הזה נראה נורא מאז עונה 2. המשפץ רוצה לקרוא למשטרה. גם היא בעניין. יאללה, משטרה! סוקי בוכה.

לאחר זמן מה, מגיע שוטר. השוטר ג'ייסון סטאקהאוס. בעל השפם והזקנקן. סוקי לא מבחינה בשיער על הפנים, אבל כן מבחינה במדים. היא שואלת את אחיה למה הוא מחופש לשוטר. הוא לא כל כך מקשיב. הוא עסוק בלדבר על כמה הוא פחד שהיא מתה, ועל כך שכולם חשדו בביל ואריק. סוקי מבולבלת, ושואלת מה התאריך. שבועיים אחרי שהיא נעלמה. ג'ייסון מתקן אותה: נעדרת תריסר וחצי חודשים. סוקי בהלם.

יש סיבה למשפצים: ג'ייסון מכר את הבית. סוקי לא כל כך מלאת אהדה לכך שאחיה חשב שהיא – מי שהיתה קרובת המשפחה החיה היחידה שנותרה לו – מתה. היא עסוקה יותר בכעס על זה שהוא לא האמין שהיא תחזור. אחרי שנה. היא מנסה להסביר לו על הזמן שעובד אחרת, והוא מגיב כמו ג'ייסון. כלומר, באופן עמום אך חביב. עד שהיא מביאה לו את השעון של סבא. זה סותם לו את הפה. אחרי שהיא משקרת לו קצת על זה שסבא רצה שהוא יקבל את השעון כדי שהוא יידע שהוא לא התכוון לעזוב אותו, ג'ייסון שואל מה השעה – כדי לכוון את השעון – וסוקי עונה לו, ומבינה שהלילה ירד. היא יודעת מה זה אומר…

האח הטוב

… שהראשון מבין שני הערפדים שבאים לבקר מגיע. זה ביל, כמובן. הוא מאד נרעש. ומנחש איפה היא היתה. הוא היה ריק כשהיא לא היתה, יאדה יאדה יאדה, הוא חשב שהיא מתה…

אבל אריק ידע שלא. הוא לא איבד תקווה. ביל אומר לו שיש לו מחויבות בפנגטסיה, אריק חושב שפאם יכולה לטפל בזה. ביל צועק עליו ללכת. וזה… עובד. אריק הולך, אבל לא לפני שהוא מבהיר לסוקי: כל מי שטוען שהוא אוהב אותך ויתר עלייך. חוץ ממני.

הוא בקושי מספיק ללכת, כשאנדי בלפלור מגיע. הוא ממש כועס כשהוא מגלה שלא חטפו אותה. מסתבר שממש השקיעו בלחפש אותה. ביל טוען שהיא עבדה בשבילו. ב"ענייני ערפדים". הוא גם מוכן לשלם את עלות מאמץ החיפוש. אנדי עדיין כועס, כי הוא לא קיבל לוחית "רחובות בטוחים". אוווה. אנדי המסכן. ג'ייסון מפנה אותו.

סוקי מבהירה לביל שמבחינתה, הוא שבר לה את הלב לפני שעה בלבד. הוא אומר שהוא מבין, ושכל מה שחשוב הוא שהיא בטוחה ושהוא יעזוב… אבל סוקי – כאמור, לא האשה ההחלטית ביותר בעולם – לא כל כך סגורה על זה שהיא רוצה שהוא ילך. הוא הולך.

במכונית המשטרה, אנחנו מגלים שאנדי מכור לדם ערפדים. נו, הגיוני. היה שיכור כועס, עכשיו הוא נרקומן ערפדים כועס. ג'ייסון לוקח לו את הסמים. כן, ג'ייסון הוא המבוגר האחראי במשטרת בון טמפס. איפה האפוקליפסה?

היי, הנה מה שיביא אותה: המכשפות. חזוס גורר את לפאייט למפגש שלהן. יש שם את הולי, המלצרית המכשפה, ואת קייטי, בחורה ממושקפת יפה… עוד נחזור אליה. ואת מארני, המדיום שמזמנת את אדי, הערפד שאהב את לפאייט ונרצח על ידי ג'ייסון והחברה שלו. טוב, בעיקר החברה שלו. פיונה שואו, שמשחקת את מארני, עושה עבודה ממש טובה בחיקוי של אדי. טובה במידה מטרידה. לפאייט חושב שחזוס סיפר להם על אדי (מה שאומר שהוא סיפר לחזוס על אדי), ומסתלק בכעס.

ובינתיים, בבית של ארלין וטרי, אנחנו פוגשים את התינוק של ארלין ורנה. דמיאן. טוב, קוראים לו מייקי. אבל הוא בהחלט תינוק שטני: הוא מוריד לבארביות את הראש! טרי משוכנע שזה לא אומר כלום. ארלין… לא כל כך. אה, וכשטרי היה ילד הוא שם ראשי סנאיים על גופי לטאה… אני לא בטוח שרציתי לדעת את זה. זה נשמע מטריד. ארלין מנסה ללמד את מייקי שאסור להרוג.

הבשורה המשמחת של העונה: יותר פאם!

ובינתיים, בניו אורלינס: טארה. מסתבר שהיא סוף סוף מצאה משהו לעשות עם הכעס שלה: קרבות כלוב. בפני קהל נשי. היא מנצחת.

ואנחנו ממשיכים לראות מה קורה עם הדמויות שלנו בריב בין הויט וג'סיקה על ביצים. ואוכל באופן כללי. ריב מטריד מאד, עד שהם מתחילים לצחוק. ואני נרגע. כי אני בעדם.

בבית (לשעבר?) של סוקי, יש לנו ביקורת טלויזיה: לא השתפרה במשך השנה האחרונה. ג'ייסון ממשיך להיות אח טוב. הוא ממש שמח שהיא חזרה. למה? (חוץ מזה שכל שאר הקרובים שלו מתים) היא עדיין כועסת שהוא מכר את הבית, ורוצה לקנות אותו בחזרה.

ואנחנו מגלים מה אריק היה אמור לעשות בפנגטסיה: תשדיר שירות לערפדים. בהיעדרו, פאם עושה את זה. רע. מאד. כלומר, רע מאד מבחינת התשדיר. מעולה מבחינתי. הו, פאם. אריק מגיע להציל את התשדיר. נאן פלנגאן מספרת שיש לה הוכחות מדעיות שאנשים טפשים בהרבה מכפי שהם מבינים. מסתבר שראסל אדג'ינגטון הוא רשמית ה9/11 של הערפדים. הדבר שאחריו דבר לא יהיה כשהיה. אריק עושה את התשדיר. ובמקביל לתשדיר שלו, ביל נושא נאום. בחליפה מאד לא אפיינית. הוא משיק מתנ"סלזכר אשתו המנוחה. ביל ואריק עושים עבודה מעולה. ואנחנו פוגשים בדרך את פורשיה בלפלור. כן, אנדי וטרי לא לבד. היא יפה, מצליחה ואינטליגנטית. לא ברור לי איך היא קרובת משפחה של אנדי.

חזרה לניו אורלינס, אנחנו מגלים שהבחורה שטארה ניצחה היא החברה שלה. כן, לאחר שסבלה מגברים אנושיים וערפדיים כאחד, טארה החליטה לנסות את הצד השני. החברה שלה – שמה הוא נעמי – יפה. וכשסוטה מציק להם, היא – ולא טארה – זאת שרוצה לכסח לו את הצורה. כן, החיים כלסבית שמרביצה לבנות עשו לטארה רק טוב. מה שכן, היא לוקחת את הכסף שלו כדי לו לדווח עליו למשטרה. אה… ונעמי חושבת שקוראים לה טוני. אופס.

במרלוט'ס, ארלין וטרי שמחים שסוקי חזרה. ממש שמחים. והדבר החיובי היחיד שארלין מסוגלת לומר על התינוק שלה הוא שהוא "חכם". לא, נאמר, "חמוד". כשלפאייט מגיע, לחבק, סוקי מגלה שטארה עזבה. ולפאייט מבטיח שיספר לבת הדודה שלו על שובה של סוקי בפעם הבאה שהיא תכתוב לו.

סאם… פחות שמח. הוא כועס על זה שהיא נעלמה, ומסתבר שהיא ממשיכה להפיץ את סיפור "עבדתי בשביל ביל", מה שממש לא משמח אותו. הוא נותן לה את העבודה שלה, אבל רק במשרה חלקית.

הריב לא היה רציני. אבל ההתפייסות לא מספקת

במטבח, חזוס מנסה להסביר ללפאייט שהוא לא סיפר כלום. הוא רוצה שלפאייט יבוא לנצל את הקסם שלו. אבל אנדי קוטע את השיחה. הוא חושב שלפאייט עדיין סוחר בדם ערפדים, והוא רוצה לקחת כמה מנות "לצורכי משטרה". ג'ייסון מגיע להציל את לפאייט ומתגלה שהוא מבין מונחי משטרה. שנה בלי סוקי ממש עשתה לו טוב! ושוב, זה לא הפך אותו לקדוש. כי הוא מבהיר ללפאייט שמה שקרה עכשיו לא קרה.

אוי, תראו מי הגיע למרלוט'ס: אמא של הויט ואח של סאם. ביחד. הוא לבוש כמו ילד טוב לואיזיאנה. נראה שטומי מצא לעצמו ג'וב בתור הבן החלופי של אמא פורטנברי. והוא מוכן להעמיד פני קדוש נוצרי בשביל זה. איזה צמד אנשים דוחים. סאם, מסתבר, משלם על השיקום שלו. והולך סדנה לטיפול בכעס. היא לא עובדת משהו.

ושוב בניו אורלינס, אנחנו מגלים פרט חשוב מאד: לנעמי יש תחת די מדהים. אה, וטארה לא משקרת לה רק בנוגע לשם שלה. כשלפאייט שולח לה סמס שסוקי חזרה, היא טוענת שזה סמס מאבא שלה על כך שסבתא שלה מתה. אה, ונעמי חושבת שהמשפחה שלה באטלנטה. "טוני" טוענת שהיא רק תשלח פרחים. אבל כולנו יודעים שהיא תחזור. טארה! אל תחזרי! את בנאדם נחמד עכשיו! אז נהיית שקרנית פתולוגית, נו, שוין. זה יותר טוב מכדור מכוסה בקוצים של זעם.

פורשיה בלפלור, מסתבר, היא עורכת הדין של סוקי. והיא שותה קפוצ'ינו, ונראה לי שזה קוד של הסדרה שהיא אשה רעה, כי זה לא משהו שעושים במרלוט'ס. היי, אני שותה קפוצ'ינו! זה טעים! אה, והחברה שקנתה את הבית הם תיבת דואר באיים הקריביים. ופורשיה היא עורכת דין יקרה. והיא מנסה לייאש את סוקי. ואז היא חושבת בקול רם מדי. היא מקנאת בסוקי על ביל. וחושבת בקולניות שהוא לא מדבר עליה.

בפנגטסיה, ג'סיקה רוקדת. ומישהו מתחיל איתה. והיא מתפתה… לאכול אותו. אבל מספרת לו שיש לה חבר. שפת הגוף שלהם על הרחבה קצת בעייתית, והבחור ממשיך להתבונן בה מהבר. ג'סיקה בורחת לשירותים, שם היא מקבלת הרצאה מצחיקה מאד מפאם. זאת לא הרצאה חינוכית במיוחד. פאם חושבת שסגנון החיים של ג'סיקה מצחיק. ג'סיקה מלאת הכחשה.

למקרה שאתם עדיין תוהים איך ביל נהיה מלך...

סאם נמצא במה שנראה כמו סדנת ניהול הכעסים שלו. ואולי זה מה שזה. אם "סדנת טיפול כעסים" זה שם קוד ל"מפגש משני צורה ששותים יין ואז מתפשטים ודוהרים בתור סוסים". הקבוצה נראית חיובית, בסה"כ. חוץ מהבחור עם עניבת הפרפר. הוא נראה לי חשוד. אבל היי, סוסים!

ג'ייסון הוא, מסתבר, עדיין הפיה הטובה של הוט שוט (ישוב משני הצורה סוחרי הסמים שגורם לבון טמפ להיראות כמו מקום יוקרתי ומתוחכם). קריסטל עדיין לא חזרה. ואז מפתים את ג'ייסון למלכודת ונועלים אותו במקרר. רואים מה קורה כשסוקי חוזרת? החיים של אנשים הולכים לעזאזל.

חזרה במכשפות, אנחנו מגלים שהציפור של מארני מתה, והיא עורכת טקס לעילוי נשמתה… שהופך לטקס להחזרתה לחיים… שעובד רק אחרי שלפאייט משלב ידיים. אבל לא עובד הרבה זמן. אבל מסתבר שמארני לא ממש היתה מעוניינת במינרבה הציפור. מה שהיה חשוב לה יותר הוא העובדה שהיא יכולה – בעזרת לפאייט – לשלוט, ולו זמנית, בחיים ומוות.

זוכרים את קייטי (או העלמה פלהאם), המכשפה היפה עם המשקפיים? היא ממהרת לבית מפואר כדי להלשין. זה הבית של מלך לואיזיאנה. ביל קומפטון.

בחזרה בבית של סוקי, יש לה אורח. כשהיא עירומה. זה אריק. והסיבה שהוא יכול להיכנס לבית שלה? זה כבר לא הבית שלה. הוא קנה אותו. הוא קנה אותו מתוך התיאוריה שאם הוא יהיה הבעלים של הבית, הוא הבעלים של סוקי. ואז הוא גונב לביל את המשפט: סוקי. את. שלי. שיניים. בליעת רוק. קרדיטים.

2 תגובות על ״דם אמיתי, עונה 4, פרק 1 – She's Not There״

  1. אני חושבת שהמראה של ארץ הפיות צ'יזי במכוון. זה נראה כמו שסוקי רואה את זה, וסוקי בעצמה אמרה שהיא חושבת שלהיות פיה זה lame. קרב כדורי האור בין הפיות השולטות למחתרת הפיות כשכולם נראים כמו אורקים… לא, זה מפגר מעבר לכל יכולת הצדקה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s