מדריך הסמארטפונים

עודכן ב-26 לספטמבר

מדריך רכישה לסמארטפונים בישראל. בעבר, המדריך חולק לפי מערכות הפעלה. זה השתנה. אני כבר לא יכול להמליץ על אף מכשיר של נוקיה או בלאקברי. מתישהו, כששתי החברות יסיימו את המעבר שלהן למערכות ההפעלה העתידיות שלהן (חלונות פון לנוקיה, QNX ל-RIM), אני בהחלט מקווה שהן יחזרו בגדול. אבל כרגע? זה אנדרואיד ואפל. והמדריך הזה מתמקד באנדרואיד.

עם הסרת החלוקה לפי מערכות הפעלה, זה מקל עלי את החלוקה הפנימית, שמעכשיו תהיה לפי יצרנים, כשבכל יצרן הדירוג הוא לפי המלצת רכישה *כרגע*. חשוב להדגיש את העניין של *כרגע*, כי יש מכשירים שמושקים במחיר גבוה מאד, ושווה לחכות שהוא ירד.

לכל מכשיר יש גם קישור למפרט מלא, אצל ידידינו מ-GSM-Israel.

סמסונג

בשנה האחרונה סמסונג ביצעו זינוק מטורף בתחום הסמארטפונים, והפכו את עצמם מחברה די כושלת בתחום לחברה שעובדת חזק לבסס את עצמה בתור יצרנית הסמארטפונים מספר אחת בעולם.

Samsung Google Nexus S

הכי אנדרואיד שיש.

עדיין המכשיר הטוב ביותר אם אתם רוצים חוויית אנדרואיד "טהורה", בלי הממשקים והתוספות של היצרניות. זה גלקסי S עם שדרוגים קלים, ובלי טאצ'וויז. המחיר שלו ממש סימפטי. אבל ירידת המחירים של מכשירים מתחרים הורידה אותו ממקומו בפסגה. זה כבר לא המכשיר המומלץ ביותר בשוק החופשי. זה אפילו לא המכשיר המומלץ ביותר מתחת ל-2,000 ש"ח. 

תכונות בסיס: מעבד 1 גיגהרץ. מצלמת 5 מגפיקסל עם פלאש שמצלמת וידאו ב-HD. מסך 4 אינץ'. זמינות מהירה לגרסה העדכנית ביותר של אנדרואיד בכל רגע נתון.

מפרט מלא

מחיר בזאפ: 1,841-2,499

Samsung Galaxy S II

מפלצת

המפלצת. כנראה המכשיר הטוב ביותר בשוק החופשי. יגיע לכל המפעילות. המחיר שלו יורד בעקביות מאז העדכון האחרון. והגיע הזמן. בשוק החופשי, אני כבר יכול להמליץ עליו, אבל יש מכשירים משתלמים ממנו. 

תכונות בסיס: מעבד 1.2 גיגהרץ כפול ליבה. מצלמת 8 מגפיקסל מצוינת שמצלמת וידאו HD ב-1080p. מסך 4.3 אינץ' מסוג סופר AMOLED פלוס, עם רזולוציה מעט נמוכה. דק מאד. טאצ'וויז 4.0 (שאמורה להיות הגרסה הטובה הראשונה של ממשק האנדרואיד של סמסונג)

מחיר בפלאפון: 139.9 ש"ח לחודש כפול 36 תשלומים. החזר של 100 ש"ח למדברים מעל 249 ש"ח

מחיר באתר סלקום: 130.5 לחודש כפול 36 תשלומים. החזר של 115.5 למדברים מעל 299 ש"ח

מחיר באורנג': 139 ש"ח לחודש כפול 36 תשלומים. החזר של 118 ש"ח בשימוש מעל 299 ש"ח

מפרט מלא

מחיר בזאפ: 2,531-3,099

Samsung Galaxy S

המכשיר הטוב ביותר אצל המפעילות (צ': יחצ)

המחיר שלו בשוק החופשי ירד כל כך שהוא נוגס בטווח רחב של מתחרים, כולל הזולים יותר. גל ההשקות במפעילות הותיר אותו מאחור, ועכשיו מורגש מאד שזה מכשיר של השנה שעברה. אני חושב שהוא ירד מהרשימה בעדכון הבא. קשה לי להמליץ עליו.

תכונות בסיס: מעבד 1 גיגהרץ. מצלמת 5 מגפיקסל בלי פלאש שמצלמת וידאו ב-HD. מסך 4 אינץ'. ניתן לשדרוג לגרסה 2.3.3 של אנדרואיד.

מחיר באורנג': 99 כפול 36 תשלומים. החזר מלא בשימוש מעל 249 ש"ח בחודש.

מפרט מלא

מחיר בזאפ: 1,775-2,850

Samsung Galaxy Ace

יקר מדי בשוק החופשי

ממש לא מזמן עלה אלף ש"ח יותר בשוק החופשי. הבעיה המרכזית שלו? הפער במחיר בינו לבין הגלקסי והנקסוס קטן יותר מפער האיכות. המחיר שלו לא השתנה מאז העדכון האחרון, אבל רף ההחזר המלא ירד. 

תכונות בסיס: מעבד 800 מגהרץ, מצלמת 5 מגפיקסל בינונית, מסך 3.5 אינץ'. אנדרואיד 2.2.1.

מפרט מלא

מחיר באורנג': 69 כפול 36 תשלומים. החזר מלא בשימוש מעל 159 בחודש.

מחיר בשוק החופשי: 1,217-1,999

HTC

חברת הסמארטפונים. האנשים שהפכו את חלונות מובייל למשהו שמיש, עושים הרבה עם אנדרואיד. Sense, הממשק שלהם, היה פעם יתרון עצום בגלל ששיפר את הממשק הבעייתי של מערכת ההפעלה. ככל שהממשק של אנדרואיד משתפר, כך Sence נהיה פחות אטרקטיבי. ועדיין, יש לו מעריצים רבים.

HTC Sensation

עוד מפלצת

מכשיר הדגל הנוכחי של HTC. מדובר במכשיר דגל אמיתי, שעקב התחרות עם הגלקסיס2 משווק במחיר סביר יחסית למכשיר דגל חדש בשוק החופשי. ממשיך לרדת, בין השאר מכיוון שלא יושק במפעילות. השוק החופשי הוא השוק היחיד שלו. לאור המחיר של הגלקסיס2, אין מנוס מלומר זאת: זה משני המכשירים המשתלמים ביותר בישראל כרגע למי שרוצה את הדור החדש של הסמארטפונים מהשוק החופשי.  ההבדלים בינו לבין האטריקס הם מימדים וממשק. אם אתם רוצים מכשיר גדול עם ממשק Sense, זה המכשיר בשבילכם.

מעבד כפול ליבה במהירות 1.2 גיגהרץ. מסך 4.3 ברזולוציית qHD. מצלמת 8 מגפיקסל.  אנדרואיד 2.3 ו-HTC Sense 3.0

מפרט מלא

מחיר בזאפ: 2,199-2,549

HTC Desire S

המשתלם ביותר של HTC כרגע

היורש של הדזייר, שהיה המכשיר הנמכר ביותר בשוק החופשי בשנה שעברה. מכשיר סולידי מאד, עם מחיר סביר. הבעיה שלו: בעבור 300 ש"ח נוספים, תקבלו סנסיישן.

תכונות בסיס: מעבד 1 גיגהרץ חדש יחסית. מצלמת 5 מגפיקסל שמצלמת וידאו HD. מסך 3.7 אינץ'. אנדרואיד 2.3.

מפרט מלא

מחיר בזאפ: 1,809-2,795 ש"ח

סוני אריקסון

החברה אמנם נמצאת בבעיות קשות, אבל עדיין יש לה כמה מכשירים מגניבים מאד.

Sony Ericsson Arc

מכשיר דגל בהכל חוץ מכוח הסוס

אחד המכשירים היפים ביותר בשוק. הבעיה של הארק היא שמבחינת מחיר, עיצוב ומיצוב, הוא מכשיר דגל, אבל יש לו רק ליבה אחת. אבל מרגע שהמחיר שלו בשוק החופשי ירד מ-2,000 ש"ח, הוא לפחות אוחז בתואר "המכשיר הטוב ביותר מתחת ל-2,000 ש"ח. גם זה משהו.

תכונות בסיס: מעבד 1 גיגהרץ, מסך 4.2 אינץ', דק מאד, מצלמת 8 מגפיקסל מצוינת עם וידאו HD. אנדרואיד 2.3

מפרט מלא

מחיר בפלאפון: 99.9 כפול 36 תשלומים. זיכוי מלא למדברים מעל 249 ש"ח בחודש

מחיר באתר סלקום: 89 כפול 36 תשלומים. זיכוי מלא למדברים מעל 299 ש"ח בחודש.

מחיר בזאפ: 1,940-2,400

Sony Ericsson X8

הזול הטוב ביותר

המכשיר הטוב ביותר שנמכר בשוק החופשי בפחות מ-750 ש"ח? כנראה שכן. אבל המפרט שלו נראה עתיק יחסית למכשיר שקיים בשוק העולמי פחות משנה. שקלתי להחליף אותו ב-W8 החדש יותר. אבל תכלס? זה אותו מכשיר, וה-W8 עולה מאה ש"ח יותר. אם לקנות מכשיר בזול, אז לקנות את הגרסה הזולה יותר. 

תכונות בסיס: מעבד 600 מגהרץ, מסך 3 אינץ', מצלמת 3.2 מגפיקסל.

מפרט מלא

מחיר בזאפ: 786-998

Sony Ericsson Xperia PLAY

לגיימרים

זה טלפון + PSP. לגיימרים, הוא די מגניב. לכל השאר, פחות. אבל המחיר שלו במפעילות לא רע. 

תכונות בסיס: מעבד 1 גיגהרץ. מסך 4 אינץ', מקשי משחק דמויי PSP. מצלמת 5 מגפיקסל, אנדרואיד 2.3.

מחיר בפלאפון: 89.9 כפול 36 תשלומים. זיכוי מלא למדברים מעל 199 ש"ח בחודש

מחיר באורנג': 89 כפול 36 תשלומים. זיכוי מלא לשימוש מעל 249 ש"ח בחודש

מפרט מלא

מחיר בזאפ: 1,918-2,999

מוטורולה

החברה שהמרה על כל הקופה שאנדרואיד יצליח השיקה בעולם הרבה מכשירים. מעטים מהם מגיעים אלינו. האטריקס הוא מהמכשירים החשובים של החצי הראשון של השנה, אבל ההיצע באופן כללי מעט דל ברגע שמורידים מכשירים עתיקים כמו המיילסטון.

Motorola Atrix

הדו ליבתי הזול בישראל

החסרונות המשמעותיים שלו הם הממשק של מוטורולה וגרסה מעט ישנה של אנדרואיד. וכן, יש לו תוסף אופציונלי של מעגן בדמות מקלדת לפטופ עם סוללה. בשוק החופשי, הוא מתחרה בעיקר מול הסנסיישן. אבל באורנג' המחיר שלו + מקלדת הלפדוק + מעגן לטלוויזיה (שיגיע איתו במחיר הבסיסי) יהיה שווה למחיר של הגלקסיס2. זה אומר שמדובר, במפעילה לפחות, במתחרה אמיתי ומכשיר ששווה לשקול. באורנג' גם מבטיחים עדכון מהיר לגרסה 2.3.4 העדכנית. 

תכונות בסיס: מעבד 1 גיגהרץ כפול ליבה. מסך 4 אינץ'. מצלמת 5 מגפיקסל עם וידאו HD. ממשק מוטובלר. אנדרואיד 2.2

מפרט מלא

מחיר באורנג': (בערכה שכוללת כבל HDMI, מעגן לטלוויזיה ושלט רחוק): 99 ש"ח כפול 36 תשלומים. החזר מלא בשימוש של 249

מחיר באורנג' לערכה שכוללת בנוסף לערכה הקודמת גם את הלפדוק: 139 ש"ח לחודש כפול 36 תשלומים. לא ברור באתר מה רף ההחזר. אני מניח שכמו הגלקסיס2?

מחיר בזאפ: 2,144-2,655

 

Motorola Defy

עמיד בפני מים וחול ומכות

הוא… עמיד מאד. חוץ מזה, אין לי המון דברים טובים לומר עליו. אלא אם אתם מפילים את המכשיר שלכם כל הזמן בחול או מתכננים ללכת לשחות איתו, העובדה שהמכשיר הזה נמכר במחיר מקביל לגלקסי בשוק החופשי היא חסם משמעותי.

תכונות בסיס: מעבד 800 מגהרץ. מסך 3.7 אינץ'. מצלמת 5 מגפיקסל (עם וידאו מזעזע). אנדרואיד 2.1.

מפרט מלא

מחיר באתר סלקום: 71 ש"ח כפול 36 תשלומים. החזר מלא למדברים מעל 199 ש"ח. 

מחיר באורנג': 59 ש"ח כפול 36 תשלומים. החזר מלא בשימוש מעל 199 ש"ח. 

מחיר בזאפ: 1,330-2,750

LG

הם עדיין נמצאים מאחור, אבל סוגרים את הפער במהירות. המשך השנה יביא מכשירים מעניינים מאד שלהם, וה-2X הוא בחירה סולידית גם עכשיו.

LG Optimus Black

משתלם במפעילה

תגידו שלום למכשיר המשתלם ביותר במפעילות. או לפחות במפעילה האחת שמשווקת אותו. זה מכשיר נחמד מאד, שחיבבתי מאד. הוא מקביל ביכולותיו לגלקסי המקורי, אבל חדש ממנו. המסך שלו נראה נהדר באור יום. לא ברור לי למה הוא לא נמצא בשוק החופשי. הפגם המרכזי שלו הוא רף ההחזר הגבוה. 

תכונות בסיס: מעבד גיגה'ץ, מסך 4 אינץ', מצלמת 5 מגפיקסל. מצלמה קדמית לשיחות וידאו 2 מגפיקסל. אנדרואיד 2.2. 

מחיר באתר סלקום: 75.5 כפול 36 תשלומים. החזר מלא למדברים מעל 249 ש"ח בחודש. 

LG Optimus 2X

למי שחייב מכשיר דו ליבתי עכשיו

הדו ליבתי של LG הוא מכשיר מצוין לכל הדיעות. רק… פחות טוב מהגלקסי SII. וכנראה גם מהסנסיישן. וזאת בעיה. הסנסיישן זול ממנו. 

תכונות בסיס: מעבד 1 גיגהרץ כפול ליבה. מסך 4 אינץ'. מצלמת 8 מגפיקסל עם צילום HD ב-1080p. אנדרואיד 2.2.

מפרט מלא

מחיר בזאפ: 2,358-3,447

LG Optimus One

היה משתלם. קצת עבר לו

היו כמה רגעים במהלכן האופטימוס 1 היה הרכישה המשתלמת ביותר למי שרוצה אנדרואיד פשוט מהמפעילות. אבל X8 זול ממנו, ואין לכך סיבה משמעותית. הוא עדיין ברשימה בעיקר כי הוא נמצא בשתי מפעילות.

תכונות בסיס: מעבד 600 מגהרץ. מסך 3.2 אינץ'. מצלמת 5 מגפיקסל. אנדרואיד 2.2

מפרט מלא

מחיר באורנג': 58 כפול 36 תשלומים. החזר מלא בשימוש מעל 129 ש"ח בחודש.

מחיר בפלאפון:59 כפול 36 תשלומים. החזר של 50 ש"ח למדברים מעל 149 ש"ח בחודש.

 1. מומלץ לציין שכל טלפון שאפשר להשיג בזאפ אפשר לקנות, לעיתים במחיר טוב יותר באתרים כמו אמזון [אם יש כתובת בחו"ל] וכמובן אי.ביי [יש ששולחים לארץ, יש רק לארצות מסויימות].
  אני קניתי את ה-Desire HD שלי באנגליה דרך אי.ביי [חדש לחלוטין] בעזרת כתובת בריטית של חברה ב-2,660 ש"ח, ואני בטוחה שאם הייתי מחכה או מתעסקת יותר באתר הייתי יכולה להוציא במחיר זול יותר.

  אם יש לכם מכרים שנוסעים לחו"ל אפשר גם לבקש מהם לקנות. מכשירים רבים מגיעים ללא נעילת סים בחנויות סלולרי רגילות [שלא משתייכות לחברה סלולרית] ועליהם אפשר גם לקבל החזר מע"מ מלא או חלקי.

 2. דידי, יוזמה ברוכה. ממליץ, אם כבר כללת מכשירים שלא סקרת, להרחיב מעט את היריעה ולכלול מכשירים כמו ה- Blackberry Torch, ה- Wildfire ועוד כדי לתת מגוון מעט יותר גדול.

  • אני כולל מכשירים שיש לי מושג טוב בקשר אליהם, כי לפחות השתמשתי במוצרים מקבילים או דומים מאד. לא השתמשתי באנדרואיד עם סנס בגרסה הנוכחית עם חומרה כשל הויילדפייר, ולא השתמשתי בבלאקברי עם מגע. מעבר לכך, אני לא באמת יכול להמליץ על בלאקברי באופן כללי, כי אני חושב שהמכשירים שלהם נמצאים דור – או שניים – מאחור. ואין להם את הנפח והנוכחות המשמעותית של נוקיה בארץ שמצדיקה את הכללת שלושה מכשירים של החברה למרות שגם היא בהחלט נמצאת מאחור. אז מבחינתי, הבולד מייצג את החברה. אם יצא לי להתנסות בטורץ', אשקול בהחלט לכלול אותו.

 3. אני מתלבט בין E72 ל-samsung ace .אני אוהב TOUCH אבל לא בא לי איזה "עגלה" שהיא חיקוי לאייפון. ב-E72 אני יודע מה אני מקבל (יש לי היום את ה-71)

  מה אתם אומרים ?

  • כבעלים של E72, ומי שמאד אהב את המכשיר הזה לפני שנה, אני חייב לומר שבפעם הבאה שהמדריך הזה יתעדכן (מצטער בקשר לעיכובים בעדכון, אגב), המכשיר כנראה יוצא ממנו. הוא התיישן במידה נוראה.

   אם אלה שתי הברירות שלך, קנה Ace.

 4. לי יש נוקיה מיושן כ"כ ה N85 אני צריך להתעדכן באנדרואיד טוב שישאר לי ל3 שנים כמו המכשיר שלי, לדעתי כדאי לחכות לגלקסי 2 כשיגיע למפעילות ויירד לו המחיר השוק הפתוח! מה אתה חושב??

 5. הגיעה השעה לשלוח את הילד של זוגתי עם סלולארי לבית הספר. ברור לנו שנשלח אותו עם אנדרואיד, נשאר לי למצוא משהו זול (למקרה גניבה) ועמיד (כי מדובר בחטיבת ביניים). אני מבין שכל זה מביא אותי למוטורולה דיפיי? יש סיבה להכניס גם את הגלאקסי אייס לשיקולים?

  • אני לא אוהב את הדפיי, והאייס טוב ממנו. אבל העמידות היא שיקול משמעותי בחטיבת ביניים.

   • אני רואה הבדל משמעותי למדי גם ברזולוציה של המסך של הדיפיי, פי שתיים וחצי פיקסלים. אני חושב שזה מכריע לילד שירצה גם לשחק עליו.

    אוקי, עד כמה שאני שונא את מוטורולה, אני רואה שהדיפיי הוא האופציה הכי הגיונית לפי המדדים שלנו…

 6. אני כולל מכשירים שיש לי מושג טוב בקשר אליהם, כי לפחות השתמשתי במוצרים מקבילים או דומים מאד. לא השתמשתי באנדרואיד עם סנס בגרסה הנוכחית עם חומרה כשל הויילדפייר, ולא השתמשתי בבלאקברי עם מגע. מעבר לכך, אני לא באמת יכול להמליץ על בלאקברי באופן כללי, כי אני חושב שהמכשירים שלהם נמצאים דור – או שניים – מאחור. ואין להם את הנפח והנוכחות המשמעותית של נוקיה בארץ שמצדיקה את הכללת שלושה מכשירים של החברה למרות שגם היא בהחלט נמצאת מאחור. אז מבחינתי, הבולד מייצג את החברה. אם יצא לי להתנסות בטורץ', אשקול בהחלט לכלול אותו.
  +1

 7. שלום!
  אני טסה לחו"ל ועליי להחליף את הפלאפון הנוכחי שיש לי. אני מתלבטת הין שני מכשירים- S.E arc LT15a או blackberry 9780. אשמח אם תוכל לעזור לי להחליט איזה יותר טוב, פרקטי לשימוש בחו"ל מבחינת קשר עם הארץ (אינטרנט, סקייפ וכו').
  תודה רבה

 8. דידי,

  אני חי בארה"ב, כך שתמיכה בעברית לא ממש משנה לי.
  האם אתה יכול להמליץ לי על מכשיר דור אחד או שנייים אחורה?

  אני מחפש סמארטפון שיאפשר לי גלישה ברשת wifi צילום, צפיה בסרטונים ושמיעה של MP3. כמו כן שיהיה בו GPS מובנה. אני רוצה מסך מגע גדול
  אני מתכנן לקנות משהו יד שניה באיביי, כי התקציב שלי הוא באיזור ה100$.

  דיבור וגלישה בדור3 או 4 הם בעדיפות אחרונה כי אני מתכנן להתחבר לחברת סלולרי שנותנת חוזה של pay as you go.
  (נגיד platinumtel או Consusmer cellular )

  אין לי העדפה למערכת הפעלה (אם כי אני חושב שבגדול עדיף אנדרואיד)

  יש לך כמה המלצות?

 9. motorola i876 , מי שמע ,מי יודע? אני רוצה לקנות………

 10. שלום, איזה אתר מעולה ונח. תודה!!! אני בדיוק צריכה לשדרג וסוףסוף לקנות לי סמארטפון. ההצעות של המפעילות לא משהו עבורי כיון ש5 חודשים בשנה איני משתמשת בסים הישראלי ואז צריכה לשלם החזר מלא. מתלבטת איזה לרכוש כנראה בשוק החופשי וצריכה משהו זול אבל סבבה. שאלה – אם מישהו מביא לי מחו"ל האם יש מקום בארה"ב שאפשר למצוא עם עברית?
  תודה,
  סונייטה

 11. מעולה, מעולה. האם אתה הולך לעדכן את הרשימה? בזמן סמארטפוני, מספטמבר ועד עכשיו עברו שתי תקופות מסוזואיקון…אשמח להתעדכן. כל הכבוד.

 12. חנה אדלשטיין

  26 בספטמבר 2012 ? מתלבטת בין LG optimus 970 ו- LG optimus 690

 1. פינגבק: מדריך הסמארטפונים עודכן | נייד ובדיוני

 2. פינגבק: 2010 – סלולר | נייד ובדיוני

 3. פינגבק: מדריך הסמארטפונים התעדכן עם סוף המבצעים של סלקום ופלאפון | נייד ובדיוני

 4. פינגבק: מדריך הסמארטפונים עודכן | נייד ובדיוני

 5. פינגבק: מדריך הסמארטפונים התעדכן | נייד ובדיוני

 6. פינגבק: עדכון די מסיבי למדריך הסמארטפונים | נייד ובדיוני

 7. פינגבק: מדריך הסמארטפונים התעדכן, והמלצת הרכישה הרשמית התחלפה | נייד ובדיוני

 8. פינגבק: מחשבות על מעבר לאנדרואיד | תומר כהן

 9. פינגבק: עדכון עצום למדריך הסמארטפונים « נייד ובדיוני

 10. פינגבק: מדריך הסמארטפונים מתעדכן. התוספת הבולטת: HTC Sensation « נייד ובדיוני

 11. פינגבק: עודכן מדריך הסמארטפונים « נייד ובדיוני

 12. פינגבק: שובו של מדריך הסמארטפונים « נייד ובדיוני

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

הרשמה

קבל כל פוסט חדש ישירות לתיבת הדואר הנכנס.

הצטרפו אל 1,997 שכבר עוקבים אחריו

%d בלוגרים אהבו את זה: